همایش بین المللی قرآن و امام خمینی

تا شروع رویداد:

ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
قرآن کریم کتاب زندگی،نور و معرفت است و توجه به آن در همه اعصار مورد اهتمام مسلمانان و مایه تکامل و پیشرفت آنان بوده است. در جهان اسلام همواره مصلحان بزرگی برای احیای فرهنگ قرآنی و بازگشت به آن به پا خاسته اند که در این میان حضرت امام خمینی در بعد وسیع تر و در گسترده جهانی درخشیده و نام خود را در قله رفیع دعوت به قرآن و آموزه های آن ثبت کرده است. آن مصلح بزرگ که همواره از مهجوریت قرآن در بین مسلمین رنج می برد تلاش وصف ناپذیری را در مسیر احیای کتاب خدا با بیان وبنان و علم و عمل آغاز نمود و در این عرصه به توفیقات کم نظیری دست یافت. با کمال تاسف، ابعاد فکری و روحی امام در زمینه قرآن پژوهی و انس با کلام الله مجید حتی در میان پیروان و دلباختگان ایشان ناشناخته است.چه بسا بعضی ها بویژه نسل جوان ندانند که امام خمینی در تفسیر قرآن کریم دارای آثار گرانبها و نیز صاحب سبک است. بدین منظور معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و برخی از نهادهای علاقه مند اقدام به برگزاری همایشی علمی با عنوان قرآن و امام خمینی نموده است که به خواست خدا در خرداد سال 1394 با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در تهران و قم برگزار خواهد شد.به امید آنکه با فراهم نمودن زمینه آشنایی بیشتر با آموزه های قرآنی و دیدگاه های علمی رهبر کبیر انقلاب اسلامی بخشی از دین خود را ادا نماید.از کلیه پژوهشگران انتظار داریم با ارسال مقالات و پیشنهادهای خود بر غنای این همایش بیفزایند.

خبرها و رویدادها
نمایش همه خبر‌ها

  • درباره معنویت حضرت امام کم کار شده است

    به گزارش جماران آیت الله العظمی مظاهری استاد برجسته اخلاق و رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: حضرت امام امتیازات بسیاری داشتند؛ هم از نظر علمی، هم از نظر معنوی، درایت و شجاعت امتیازهای بالا بالا داشتند؛ اما واقعیت این است که معنویت حضرت امام خیلی بالا بود، خدا در همین دنیا پاداش معنویت ایشان را داد؛ این نظام یعنی اسلام عزیز؛ و این نظام یعنی افتخاری برای ایشان. این نظام یعنی یک افتخار برای اسلام.

  • فراخوان همایش

    قرآن کریم کتاب زندگی،نور و معرفت است و توجه به آن در همه اعصار مورد اهتمام مسلمانان و مایه تکامل و پیشرفت آنان بوده است.
    در جهان اسلام همواره مصلحان بزرگی برای احیای فرهنگ قرآنی و بازگشت به آن به پا خاسته اند که در این میان حضرت امام خمینی در بعد وسیع تر و در گسترده جهانی درخشیده و نام خود را در قله رفیع دعوت به قرآن و آموزه های آن ثبت کرده است. آن مصلح بزرگ که همواره از مهجوریت قرآن در بین مسلمین رنج می برد تلاش وصف ناپذیری را در مسیر احیای کتاب خدا با بیان وبنان و علم و عمل آغاز نمود و در این عرصه به توفیقات کم نظیری دست یافت.